Dnešní den s úsměvem

Leden 2009

Běh jako diagnóza

7. ledna 2009 v 15:27 | Štefan

Nakonec se to povedlo. Podruhé jsem uběhl za měsíc přes 500 km. Ale bylo to pro mě mnohem těžší než v listopadu. Jednak to bylo tím, že po Porubském dvojmaratónu jsem první týden běhal opatrněji (za týden jenom 87 km), jednak jsem v prosinci absolvoval dva dlouhé těžké běhy, částečně v terénu (o těch už jsem psal).
Ještě 30-tého mi chybělo 52 km do 500, už jsem to vzdával, ale dostal jsem 1 a 1/2 dne volna. Tak jsem to zkusil. První den 15, pak mi chybělo 37, to jsem šel zaběhnout na Silvestra. Dvě hodiny to bylo dobré, i když byla dost velká zima. Pak mne to ale začalo otravovat a tak jsem chvíli hledal důvod proč skončit, a pak zas proč pokračovat. Říkal jsem si, je jedno, jestli budu mít 480 nebo 500, stejně je zima, a mám artrózu, a bolí mne koleno, a … Ale jako na potvoru koleno nebolelo, byl jsem dost navlečený, takže mi ani zima nebyla, nic mne nebolelo, jenom jsem byl otrávený. Asi po hodině jsem to pak nějak překonal a "za trest" jsem to dotáhnul na 40 km.
Ale skutečně mi asi začína "hrabat". Včera (6.1.) jsem běžel 36 km, dost těžkých, ve sněhu a taky po kluzkém povrchu. Dnes ráno mne dost bolely nohy, dokonce jsem trochu kulhal. V poledne, když jsem šel domů mne ale napadlo, že dnes zaběhnu 10 km, a zítra místo 30 jenom 25. Naštěstí jsem se ovládnul. Prostě, běh je už asi u mne diagnóza. Ale jsou i horší nemoci. Takže zítra snad zase 30, nebo 35, nebo...