Dnešní den s úsměvem

30+31, 8 km výlet s Houbaři, 5 a 25.

16. února 2009 v 16:19 | Štefan
To je bilance km za weekend, spolu 99. Stejně jako předchozí weekend, akorát jinak rozložená zátěž. V sobotu Stromovka: dopoledne 30 km za 3:19, tempo 6:38/km, odpoledne 31 km za 3:28, tj. 6:42/km, spokojenost. V Brně chci začít 6:40, takže jsem to celkem trefil bez toho, abych to nějak moc kontroloval.


Na beděli jsem měl naplánované 2x20km. Pak mne ale zlákal výlet s Houbaři


( Klub letmých houbařů Krč) . Mělo to být 15 km, tak jsem změnil plán na 15 + 25.


Věděl jsem, že to bude rychlejší. Ale slitovali se a běželi 6 min/km, to se mi celkem dařilo stíhat. Pak asi po 8 km jsem si musel odkočit a Houbaři mi utekli. To bylo asi pro mě štěstí, vzhledm k sobotním kilometrům a plánu na odpoledne. Měl jsem doběhnout k metru Roztyly, ale zabloudil jsem a skončil na Jižním městě. Domů jsem jel s MHD.


V neděli odpoledne opět Stromovka. Od začátku mne dost bolela levá achilovka, po pěti km jsem to chtěl zabalit. Právě když jsem chtěl definitívně zastavit uviděl jsem oproti běžet Evžena. Hodně lidí ho zná hlavně podle jeho vrány Sáry. To je excelentní závodnice, ve své kategorii zatím vyhrála všechny maratóny, ve kterých startovala. Jistě jich už bylo přes dvacet. Evžen se nabídl, že poběží se mnou, i když kvůli tomu musel hodně zpomalit. Chtěl jsem napřed běžet jenom jedno 4 km kolo, nakonec jsme běželi ke psímu útulku a zpátky (15 km) a jedno kolo, s doběhem domů 25 km. Moc jsem Evženovi vděčný, bez něj bych to vzdal. Povídali jsme si a za chvíli bolest zmizela, dokonce jsem mohl trochu zrychlit.


Plán na weekend téměř splněn. Do Indoor 48 zbýva 5 týdnu. Nevím, jak dál. Potřeboval bych jeden opravdu dlouhý běh, ale v zimných podmínkách je to pro mne těžké. Asi zkusím ještě tento nebo příští weekend v sobotu 2x40, a v neděli jenom vyklusat.


Celá moje příprava je dost chaotická. Nemám žádný návod. Zatímco pro přípravu na maratón je na internetu dost tréninkových plánů, na přípravu pro ultra jsem našel jediný. A to je ještě jenom příprava na 50 mil. Kromě toho jsem našel ještě starší článek s plánem Petra Solničky, ale ty objemy, a taky tempo, jsou pro mne nepředstavitelné.


Tak jsem se rozhodnul, že nebudu trénovat, jenom běhat . Stejně mi běhání zabere tolik času a sil, že na trénink už nic nezbude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mapo mapo | E-mail | 17. února 2009 v 9:53 | Reagovat

Jen běhej...pomalu, ale 14 dní předem už radši žádné dvoufázové kombinace, začni ubírat km, hodně spát, pít magnézii, pořádně jíst a 2-3 dny před radši neběhej vůbec.

Toť má rada :-))

2 Evžen Ge Evžen Ge | E-mail | 17. února 2009 v 10:40 | Reagovat

Ahoj Štefane,

jsem rád, že jsem Ti pomohl, pro mě to bylo velmi příjemný. Ale Sára Ti vzkazuje, že má "pouze" 15 maratónů a 5 půlmaratónů. A moc Ti přeje, ať Ti to lítá (to víš, vrána).

Ahoj Evžen

3 štefan štefan | 17. února 2009 v 12:20 | Reagovat

Mapo: Dík za rady, tak nějako si to představuji. Akorát přidám tu magnézii. Já jsem zvyklý brát týden před závodem solné tablety. Běhej hezky!

Evžen: Omlouvám se, že Ti říkam Edo, nějak jsem popletený, měl jsem pocit, že jsme Ti říkali Ed. Měj se krásně a pozdravuj Sáru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama