Dnešní den s úsměvem

Rok 2008 a příprava na 48 h

1. února 2009 v 22:03 | Štefan


Asi všichni blogeři už zhodnotili rok 2008, tak se taky přidám.
S rokem 2008 jsem běžecky (ale i jinak) velmi spokojený.
Naběhal jsem (nebo většinou spíš naklusal) 4225 km, o 1503 km více než bylo moje předošlé maximum v roce 2006.

Závody:
4 ultra:
Brno 12 h -83,522 km, Nitra 6 h 53,5 , Stromovka 12 h 93.091 , Kladno 24 h 166,409.
Hodné jsem spokojený s Kladnem, tam to bylo dokonce se značnou rezervou. Když už jsem 4 h před koncem uvěřil, že stanovený cíl 100 mil splním, tak jsem už běžel vždy jenom půl kola a půl kola jsem šel. Trochu jsem měl obavy, protože kromě toho, že mně normálně bolelo všechno, ještě mne nenormálně bolela pravá noha nad kotníkem. Tak jsem se radši šetřil. To bolavé místo bylo po doběhu fialové.
Naopak Brno se mi nepovedlo, ale o tom jsem už hodně napsal v prvním článku blogu.

8 maratónů:
Č.Budějovice, Jirkov, Visegrad, Kladno, Plásy, Ostravu a Porubský dvojmaratón.
Moc se mi líbil Visegrad, to byly vysloveně maratónské slavnosti, byl to pro mne ještě větší zářitek, než Berlín 2007.
Pokud jde o výkon, nejméně jsem spokojený s Ostravským maratónem. Byly tam ideální podmínky a byl to jediny maratón, na který jsem se připravoval, ostatní jsem bral jenom jako přípravu. Myslel jsem na čas pod 3:45, bylo to 4:12:25.
Naopak nejvíc jsem spokojený s oběma maratóny na Porubském dvojmaratónu - v ne zcela lehkých podmínkách (v sobotu bahnité úseky, v neděli méně bahna, ale zato silný vítr hraničící s vichřicí) jsem to zaběhl zcela rovnoměrnč za 3:59:42 a 4:08:01. V obou jsem měl nejrychlejší poslední kolo. Přitom jsem vůbec před závodem neznížil objem, v listopadu jsem ho měl nejvyšší (524 km).
Kromě toho jsem jako společenskou událost absolvoval 3 kratší závody.
Celkově jsem rok 2008 bral jako přípravu na letošní Ultrabalaton
Ale nezúčastním se ho, v tom termínu se mi žení syn, tak budu radši na svatbě. Namísto toho bych se chtěl (pokud zdraví dovolí) zůčastnit TTMR
Teď je tedy moje příprava zaměřená na 48 h Brno a TTMR.
Na začátku ledna jsem přitvrdil. V druhém týdnu jsem "natočil" 162 km, v přípravě zatím nejvíc. To byl třetí týden ve čtyřtýdenním cyklu. Ve čtvrtém jsem pak znížil objem na 96 km. V dalších třech týdnech jsem ho zase chtěl zvyšovat. Ale zradila mne pravá noha, kotník a vnější strana chodidla. Zřejmě to byl důsledek čtyř těžkých weekendových běhu (na kluzkém povrchu, ve sněhu a teréně),a taky asi toho, že moje mizuna už asi dosloužily. Mám dva stejné páry, které střídam, spolu už mají za sebou přes 3000 km, už je to znát, nepruží, dopad je tvrdý. Zítra jdu kupovat nové.
Po nuceném pětidenním oddechu jsem běhal už jenom delší regenerační běhy, nakonec to bylo za leden jenom 400 km. Ale celkově jsem spokojený, noha už se zdá být OK, můžu zase zkusit v únoru nějaké km přidat.
S blížícím se termínem Spring 48 hours Brno mi začíná pomalu "docházet" na co se chci odhodlat. Ale i když obavy pomalu rostou, vzdát to nemíním. Chci vědět, kam až jsem schopný doběhnout, a když to nezkusím, tak se to nedovím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dao dao | E-mail | 4. února 2009 v 19:11 | Reagovat

Štefane zdá se, že se potkáme jak na 48, tak na tmmtr. Těším se...

2 štefan štefan | 5. února 2009 v 10:42 | Reagovat

DAne těším se taky. Doufám, že nám zdraví vydrží.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama