Dnešní den s úsměvem

Válení místo běhání

4. dubna 2009 v 12:50 | Štefan

Tak mne můj kotník přeci dostal. Přesněji nějaká šlacha pod kotníkem. Pobolívala už od začátku února, ale většinou jen ráno, pak jsem to rozchodil, a byl klid. Při běhu bylo vše OK. Dost silně se ozvala dva dni před Brnem, ale v samotném závodě jsem o ní nevěděl. Pak jsem ještě deset dní v pohodě vyklusával. Až najednou, ve středu, po 10-ti minutách pohodového běhu, něco jako by mi ruplo na vnější strané před kotníkem a dál to nešlo. Odkulhal jsem domů. Ani jsem netušil jak můžou být někdy 2 km dlouhé. Ve čtvrtek ráno jsem na nohu sotva mohl došlápnout, bolelo to hodně, tak jsem se rozhodnul jít k lékaři. Vzpoměl jsem si na ortopeda a sportovního lékaře, u kterého mi dělali ortopedické vložky (mám příčně ploché nohy II. Stupně). Šel jsem tam s obavami, bál jsem se, že do konce dubna mám doběháno. Čekárna byla přeplněná, a sestrička se mne snažila vypudit, proto že jsem ji řekl, že se mi to stalo při běhu. Podle ní to tedy byl úraz a patřil jsem na chirurgii. Leč přesvědčil jsem ji, aby mne vzali. V očekávání rozsudku jsem asi po 1,5 hod vstoupil do ordinace. Ale dopadlo to nad očekávání. Hodný pan doktor se podíval na nohu, prohmatal ji a řekl: "Je to zánět šlachy, přeléčíme to, za týden to bude v pořádku". Vůbec ho nepřekvapilo ani nezneklidnilo, že jsem s tým běhal. Nesměle jsem se zeptal, jestli můžu ke konci dubna na závod, a s překvapením uslyšel, že jo.
Po dvou dnech neběhání kotníky hodně otekly, ale dnes už otok mizí. Dám tomu ještě 3 - 4 dni a pak zkusím vyklusat. Zdá se, že moje účast v Nitre na 12 h Self Transcendence Nitra je možná. Přihlásil jsem už v pondělí, to jsem ještě netušil, co bude. Teď už se mnou začínají šít čerti, říkam si, že bych nohu mohl otestovat příští weekend na Bakovském půlmaratonu. Byl jsem tam předloni a moc se mi to líbilo. Hlavně Bakovská cukrárna .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dav dav | E-mail | 5. dubna 2009 v 21:56 | Reagovat

Stefane, já jsem už doufám vyléčený (ťuky, ťuk:-), myslím, že kromě standartní léčby mi od zánětu hodně ulevily lehké, ale časté masáže, mixnul jsem horkou emspomu s francovkou a tak třikrát až čtyřikrát denně jemně masíroval, taky jsem dával střídavě teplou a studenou sprchu, nesmí se to prochladit, jde o maximální prokrvování. Taky jsem tou nohou pořád cvičil, ale nikdy přes bolest. Třeba by ti tyhle zkušenosti mohly pomoci.., přeji, ať je brzo lépe:-)

2 mapo mapo | E-mail | 6. dubna 2009 v 13:06 | Reagovat

Dan mně říkal, že na záněty je i ibuprofen, ale dávkování nevím.

3 štefan štefan | 6. dubna 2009 v 13:11 | Reagovat

Mám předepsaný Veral a zdá se, že účinkuje. Už mně svrbí nohy, ale snad ještě zítra to vydržím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama