Dnešní den s úsměvem

Po PIMu a před Stromovkou

20. května 2009 v 12:25 | Štefan
Po PIMu jsem necítil větší únavu, v tom čase 4:30 to bylo pro mne něco jako tempový trénink. Ale bolely mě šlachy kolem obou kotníků. Z toho jsem měl trochu obavy. Normálně by měly napřed bolet svaly, šlachy vydrží víc. Tak jsem jenom doufal, že to nebude opět nějaký zánět. V pondělí jsem vyklusal 6,5 km a v útery to bylo lepší. Zaběhl jsem 10 km a ve středu to bylo zase o něco lepší. Tak jsem usoudil, že to bylo způsobeno pražskou dlažbou, které bylo letos na PIMu hodně. Ve středu a ve čtvrtek jsem zaběhl zhodně po 26 km a v pátek 7. Ale na kopečky jsem si netroufal, i při mírném stoupání šlachy začínaly bolet. Tak jsem se rozhodnul, že nepoběžím Silva Nortica Run a v sobotu si nohy trochu otestuji. Chtěl jsem 40 km, ale protože jsem neměl žádné potíže, rozhodl jsem se, že zkusím víc. Nakonec z toho bylo 70 km za 8 h 2 min. Běhal jsem napřed ve Stromovce, pak jsem běžel směr Kralupy, pak znovu ve Stromovce a na závěr ze Stromovky podél Vltavy na Florenc. Pro těch 8 hodín jsem se rozhodnul asi po 6 hodinách, protože se mi běželo dobře a začal jsem uvažovat o 12 h ve Stromovce. Kdysi jsem se bavil s Milošem o přípravě na delší běhy. Říkal mi (doufám, že si to pamatuji správně), že před závodem na 6 h by se měl zaběhnout jeden čtyřhodinový běh a před 12 h osmi. V sobotu zbývalo do závodu 3 týdny, co se mi zdálo ideální pro tak dlouhý běh. Teď mám vlastně nejdůležitější část přípravy na 12 h za sebou. Šlo to nějak rychle. Za 7 dní jsem naběhal 188 km, spokojenost.
V neděli jsem vyklusal 10 km a v pondělí jsem se přihlásil na 12 h
Přes weekend bych chtěl dát ještě jeden delší běh - asi 42 km do Ohrobce a zpátky, a pak už jenom 2 - 3 běhy do 25 km, šest dní před závodem 15. Už se na závod moc těším, snad už konečně překonám … (radši to nenapíši).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dav dav | E-mail | 20. května 2009 v 14:47 | Reagovat

..já ti Štefane nevím, buď by jsi tohle neměl vůbec psát, nebo já bych to neměl číst, ale ty objemy jsou fakt dost demotivující:-))
Až zase někdy půjdeš něco kratšího (myslím tak pod 20km), rád se přidám, můžeme popovídat.
Do tý Stromovky držím palce a doufám, že budu moci přijít fandit.

2 vl001 vl001 | Web | 20. května 2009 v 15:21 | Reagovat

Překonáš! Držíme ti palce.

3 Karolína Karolína | E-mail | 20. května 2009 v 21:21 | Reagovat

...:-)..no já myslím,že nám Štefsn jednou oznámí že se jde jen tak proběhnout třeba do Stromovka,za dva dna nám pošle sms z hranic že se mu běží dobře a že teda běží dál,za pár dní o něm bude zpráva na vývěsce že byl viděn u Baltu,za dalších pár dní Bretaň,pak nám pošle mms třeba z Alicante a pořád se mu poběží dobře..,Monte Carlo,jižní Itálie,Benátky,Makarská .. pořád v pohodě :-))..a jak později zjistí bude to příprava na nějaký další ultra :-)...
Štefane,jsem ráda ,že jsem měla tu čest s Tebou párkrát utíkat (jen doufám ,že se nedáš na lov krevet :-))..to se raději vrať k nám Houbařům :-))).......
Jinak ti moc držím palce a kdyby mi to vyšlo časově ,tak ti přijdu zafandit (silva norticu taky nepoběžím - pojedu 6.6, orinťák na kole - ale to ještě není jistý) ale palce budu držet v každým případě
karolína

4 Rosťa Rosťa | 29. května 2009 v 14:57 | Reagovat

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá, když se rozhodneš takhle pobíhat po Stromovce (8 hodin). Jak řešíš pití jídlo a tak.

Jinak držím příští sobotu palce, ať to kilo vyjde!

5 Štefan Štefan | E-mail | 29. května 2009 v 15:07 | Reagovat

Tentokrát jsem na to nebyl připravený, protože jsem se rozhodl až při běhu. Naštěstí jsem měl sebou pití 1,5 l vody, nechal jsem si ho v díre ve stromu. Pil jsem poctivě asi 1 dcl každou půl hodinu (dokud jsem byl ve Stromovce) Neměl jsem jídlo ani jsem si nevzal solné tablety. Naštěstí křeče mne nepostihly. Na jídlo jsem si udělal dvě krátke pauzy, na Císařském ostrově jsem si v bufetu koupil čokoládu a miňonky. Neni to jistě ideální, normálně bych měl sebou nějaké gely, nejlíp mi dělá carbosneck.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama