Dnešní den s úsměvem

Re: vodič na 4:30

10. května 2009 v 20:57 | Štefan

Balónek jsem donesl do cíle v oficiálním čase 4:30:00. Trochu mne to překvapuje, protože když jsem probíhal cílovou branou byl na časomíře čas 4:29:54. René zůstal stát před cílem a čekal na 4:30. Přesvědčil jsem ho, ať nečeká a tak proběhl před 4:30. Když nám pak přišly sms s časy, tak on měl 4:29:57 a já 4:30:00. To je ale jedno, trochu mne mrzí, že jsme nedoběhli tak o 30 s. rychleji. Nepodařilo se mi zcela přesně dodržet rozpis. Problém byl už na startu, neslyšeli jsme startovní výstřel a ztráta na startu byla asi 6 min., o minutu větší, než jsem odhadoval. Nechtěl jsem ale prvních pět km běžet rychleji, než jsem měl v rozpisu (32 min). Pak jsme postupně pomalinku zrychlovali, ale stejně jsme na půlce měli real time 2:14:01. Bylo dost obtížné dodržovat zcela přesně plánované tempo, museli jsme často probíhat mezi běžci, co trošku tempo rozhazovalo. Ale myslím si, že od 5. po 21. km nebyl rozdíl mezi jednotlivými km větší než 3 s.
Čas na půlce znamenal, že vzhledem ke ztrátě na startu, jsme potřebovali zaběhnout druhou půlku asi za 2:10. To bylo oproti prvné polovině dost velké zrychlení, proto jsem už nechtěl vytvářet žádnou rezervu, šlo mi jen o to, zrychlovat pomalu, abychom nikoho zbytečně "nesetřásli". Řekl bych, že se nám to docela povedlo, trochu víc jsme zřejmě podvědomě zrychlili na 41.km. Průběh je možné posoudit z tabulky, kterou jsem dostal emailem:

4.23.57

Udržovat tempo nám pomohli i běžci, kteří beželi s námi. V první polovině to byl hlavně Tomáš (Tomas_Pce) a Hanka, slečna učitelka, žijíci v Brně. Moc příjemná společnost. Vydržela s námi až někam ke 36.km, pak musela na WC a už nás nedoběhla. Potkali jsme se v cíli, dala to za 4:37, její první maratón, zaslouží si gratulaci. Tomáše jsme ztratili někde za půlkou, později jsem se dověděl, že od 24-teho km se nás nedokázal udržet. Bylo tam s námi ještě několik dalších běžců, ale jejich jména si nepamatuji. Jeden z nich, v modrém tričku, běžel celou trasu asi 2 kroky předemnou, stačilo by mi běžet za ním. Myslím ale, že úplně na konci trochu odpadl. S několika jsem se potkal v cíli, měli většinou časy o málo horší než 4:30. Přišlo i k malým "sporům" se dvěma běžci. Asi na desátem km nás nějaký anglicky mluvící účastník přesvědčoval, že máme ztrátu asi 10 min., nedomluvili jsme se.
Dalšímu, nějakým slovanským jazykem mluvícímu, se zase zdálo, že béžíme moc rychle. Nedokázali jsme mu vysvětlit, že běžíme na oficiální čas.
Musím moc poděkovat Renému. Viděl jsem ho dnes poprvé. Příjemný, pohodový člověk, bylo radost s ním spolupracovat.
Odpoledne jsem se díval na záznam na ČT4. Líbilo se mi to moc. A viděl jsem tam tři známe: Vránu Sáru, Evžena, který byl jenom centimetry za ní, a kousek za nimi s červeným balónkem Ivanu Pilařovou.