Dnešní den s úsměvem

Žebrácka pětadvacítka - pohoda po Kladenské 48 h.

16. srpna 2009 v 17:58 | Štefan
Po hodně nevydařené 48 hodinovce v Kladně jsem neměl žádné problémy s regenerací. Celý týden jsem v poklidu vyklusával. Dokonce jsem se cítil lépe než před závodem. Bolest levé achilovky, kterou jsem cítil před závodem v Kladně, zcela vymizela. Takže budu Kladno považovat za dlouhý regenerační běh. Abych se ještě vrátil ke Kladnu: V předchozím článku jsem zapoměl poděkovat všem, který mne podpořili, jmenovitě pak chci poděkovat svému kamarádu Petrovi a jeho přítelkyni Janě, kteří mne přišli povzbudit v sobotu odpoledne a absolvovali se mnou jedno neúplné kolo. Stejně tak Davidovi (Dav), který přišel povzbudit v neděli a nadělal spoustu fotek .
Na konci týdne jsem se rozhodnul, že si zkusim zaběhnout žebráckou pětadvacítku. Ještě jsem tam nebyl a bral jsem to více jako společenskou událost než jako závod.
Vyjel jsem spolu s přáteli s Klubu letmých houbařů Karolínou a Davidem.
Na start jsem se postavil jako vždy téměř na samotný konec. Začal jsem velmi opatrně, 5 km jsem měl asi za 32 min, na občerstvovačku před 10 km jsem doběhl asi po 59 minutách. To už jsem předběhnul několik běžců. Protože se mi běželo moc dobře trochu jsem zrychlil, na 16 km jsem byl za 1:30, tzn. 6 km v tempu 5 km/min. To je na mne slušné. Přibližně stejné tempo jsem pak držel až do cíle, poslední 4 km jsem měl asi za 19 min, tedy tempo těsně pod 5 min. Výsledný čas 2:22:05 za dané situace na mne slušný. Asi jsem mohl běžet rychleji první desítku, ale tentokrát mi na čase příliš nezáleželo. Chtěl jsem jenom, aby to bylo pod 2:30. K osobnímu rekordu (1:56) jsem stejně neměl šanci se přiblížit. Ale běželo se mi skvěle, od páteho km jsem neustále pomaly zrychloval a postupně předběhl několik běžců, zatímco mne už nepředběhnul nikdo. Vedro jsem téměř nevnímal, v Kladně to bylo pro mne horší. Pocitové to byl pro mne nejlepší letošní závod, skutečně jsem si to užil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama