Únor 2010

Můj běžecký rok 2009

6. února 2010 v 14:59 | Štefan
Rok 2009 mi nevyšel zcela tak, jak jsem plánoval. Nejlépe se mi povedl závod na
48 h v Brně (262,537 km), taky celkem 12 h v květnu ve Stromovce (101,121 km), ale zbytek byl slabší. Nepovedlo se mi hlavně splnit můj nejdůležitější cíl - 100 mil TMMTR.
V přípravě jsem měl cíl uběhnout o něco vyšší objem než v roce 2008, ale hlavně zvýšit intenzitu. To se povedlo jenom částečně (4185 km za rok 2009 oproti 4225 km za rok 2008). Intenzitu jsem ale trochu zvýšil, zaradil jsem nějaké úseky, dokonce párkrát i na dráze. Hlavně jsem ale absolvoval těžší závody: kromě TMMTR a 48 h v Brně taky Jesenický horský maraton a 48 h v Kladně.

Ještě stručná rekapitulace některých závodů:
48 h Brno - 262,537 km - veliká spokojenost
Self-Transcendence 12 h Nitra - 83,304, propadák. Asi od páte hodiny velká bolest achilovek, pak už to bylo jenom trápení
Self-Transcendence 12 h Stromovka - 101,121 km, spokojenost, i když jsem měl na víc.
TransMoravský masochistický teréní běh na 100 mil - neúspěch, bzl jsem stažen z trati v Račicích po 65 km a 2,5 hod bloudění, asi 15 km navíc.
Self-Transcendence 48 h Kladno - 209 Km slabé od začátku mne bolel žaludek. I s tímto slabým výkonem jsem vyhrál kategorri nad 50 let.
Kromě toho jsem ještě běžel 6 maratónu - užil jsem si hlavně roli vodiče na PIM,- 25 km v Žebráku a několik kratších závodů. Pokud jsem měl možnost zúčastňoval jsem se běhu 2 míle s úsměvem, který se koná každou první sobotu v měsíci ve Stromovce (dnes jsem byl taky).
V listopadu jsem se pak zúčastnil 20-ti hodinového charitatívního běhu ve Františkových Lázních - uběhl jsem asi 107 km, nebyl jsem dobře připravený a nebyl to závod.