Dnešní den s úsměvem

Duben 2013

Plzeň -10,5 místo 24 h

8. dubna 2013 v 20:15 | Štefan
Dlouho jsem nic nenapsal. Už v prosinci jsem dostal upozornění od provozovatele, že jsem 3 měsíce nenavštívil blog. Na konci roku jsem kvůli práci skutečně nestíhal, stejné to bylo i na začátku tohoto roku. Ale ani se mi nechtělo nic psát. Běžecky se mi nedaří, v lednu jsem asi na dvacátémčtvrtém km vzdal Mercury maratón v Českých Budějovicích. Od 10-tého km mne bolelo břicho, běželo se mi pořád húř. Půlku jsem ještě měl pod 2 h, ale pak už jsem se jenom motal. Možná bych to byl doběhl, nevím, ale chyběla morálka.
Letos mám jako hlavní cíl zaběhnout TMMTR . Už jsem se ho dvakrát neúspěšně zúčastnil TMMTR 2009, TMMTR 2012 tak snad od třetice...
Plzeňských 24 h se mi jevilo jako dobrá příležitost ba přípravu.
Měl jsem sice za posledních 5 měsíců dost málo naběhané, ale v lednu a únoru několik běhů přes 40 km, tal jsem věřil, že to můžu zvládnout.
Chvílemi drobně mrholilo, ale nebylo příliš zima. Na začátek března počasí vcelku přijatelné. Nevzal jsem si stopky, chtěl jsem si jenom hlídat jednotlivá kola, na to mi postačovala časomíra v cíli. Běžel jsem na pocit, ale od začátku to bylo hodně pomalé. Maratón nějak těsně pod 5 h, na ultra ho mívam kolem 4:40. Ta ztráta ale nic neznamenala, v tom tempu jsem mohl uběhnout i 200 km. Samozřejmě jsem věděl, že takový prúměr neudržím, ale neměl jsem žádné ambice. Měl jsem to jako součást přípravy na TMMTR, cílem bylo vydržet na trati pokud možno celých 24 h. Přibližně od 50-tého km mi začalo být špatně. Od začátku jsem měl divný pocit v žaludku, nemohl jsem jíst a pít jenom trochu, ale teď to začalo dost bolet. A s přibývajícími minutama pořád víc. Asi po sedmi hodinách jsem se šel převlíknout, doufal jsem, že nějaká změna mi může prospět. Nic se nezměnilo, bylo mi pořád hůř. Už se objevovaly myšlenky, jako, proč jsem sem lezl, nemá to cenu, nejlepší to bude zabalit. Vždy po chvíli jsem je zapudil, ale pak se znovu vrátily. Nešlo to. Rozhodl jsem se, že si půjdu tak na půl hodiny sednout, a pak to znovu zkusím. Odpočíval jsem asi tři čtvrtě hodiny, ale nezlepšilo se to. To už byly asi desáta hodina závodu. Slyšel jsem tam jednoho (nejmenovaného) kamaráda, který měl běžet 24 h, že poběží jenom 12. To jsem potřeboval slyšet, hned mi to začalo vrtat hlavou. Chvíli předtím jsem ještě přemýšlel, že dám alespoň 100 km, ale změnil jsem si to na 12 h s tím, že pojedu ještě v sobotu domů. Tak jsem si šel zjistit spojení. Naneštěstí (?) poslední vlak jel těsně po 21 h, pak až ráno v 5:55. Jak jsem se to dověděl, udělalo se mi ještě hůř. Psychika. Tak jsem to v 19 h zabalil, abych sobotní vlak stihnul.
Dodatečně nechápu proč. Mozek mi prostě přestal fungovat. Mohl jsem 2 - 3 hodiny poležet, a ještě to zkusit. Škoda, nevyužil jsem jednu z mála příležitostí na přípravu.
V sobotu 13.4. jsem chtěl na Brdskou stezku. Bohužel jsem byl minulý týdem silně nachlazený, vůbec jsem neběhal, nemá smysl tam jít. Tak mi ta příprava nevychází, nejbližší možnost je 12-h ve Stromovce. A taky PIM, ale jenom, když budu dělat vodiče.