Dnešní den s úsměvem

Půlmaratón v Olomouci

21. června 2015 v 20:56 | Štefan

Vodiči v Olomouci. Použil jsem fotku z FB. Omlouvám se, že jsem si nevyžádal souhlas, nevěděl jsem od koho.
Dva týdny po ½ M v Č.B., kde jsem běžel na 2:30 půlka v Olomouci na 2:10.

Trochu jsem se toho obával. Týden po nevydařené 12-ti hodinvce jsem si nebyl vůbec jistý, jestli uběhnu půlmaratón v tempu 6min./km. Pomohol mi společný trénink s RUNCZECH ve stčedu. Běžali jsme 9,5 km, z toho větší část v tempu 6min./km a méně. Bylo to pro mne docela lehké.
Stejně pak Olomoucký ½ M. Přišlo mi to lehčí, než v Č.B.
Tentokrát jsem běžel s Petrou Heřman. Bylo to stejně skvělé, jako s Jitkou Faronovou před dvěma týdny.
Od začátku jsme se snažili držat tempo 6 min/km. Celkem se nám to dařilo, i když to bylo ztěžováno prodíráním se mezi běžci. Mysleli jsme, že se to po 10 km zlepší, ale bylo to stejné až do cíle. Kapacita závodu byla skutečně naplněna na maximum. Taky nám trochu rozhazovala tempo chůze na občerstvovačkách a osvěžovačkách. Bylo ich spolu 6, co se mi zdá až moc.
Na startovní čáře jsme měli ztrátu 4:03, prvních 5 km jsme měli za 30:02, druhých 30:12, třetích za 29:21, zbytek 37:38.
Problém nastal někde před 17 km, kde mi zastavili stopky na 99 min, 59 s.. Stejně jako v Č.Budějovicích. Tenkrát jsem myslel, že jsem je nějak nechtěné zmáčknul. Teď jsem si ale uvědomil, že můj Garmin (měl jsem ho místo stopek, protože jsou na něm velké číslice) měří jenom do 100 min. Naneštěstí jsem to nezjistil hned, takže jsem přesný čas neznal. Tak jsem si na 17 km začal měřit odznovu s tím, že jsem si jenom hlídal 1km za 6 min. Bylo to v pohodě až do značky 800 m do cíle. Tam jsem myslel, že si držíme náskok kolem minuty, tak jsem zpomalil a počkal na běžce za mnou§ Pak jsem je povzbuzoval až do cíle. Když jsem uviděl časomíru v cíli, bylo na ní asi 2:10:40. Tak jsem zas trochu přidal , vyslední čas 2:11:14. Petra byla kousek přede mnou, možná to stihla pod 2:11.
Škoda té minuty a 14 s, klidně jsem to mohl dát za 2:10, jenom jsem neznal přesný čas.
Na druhé straně možná jsem několika běžcům pomohl dostat se rychleji do cíle. Ještě nikdy mi tolik běžců neděkovalo, jako tentokrát. V cíli a pak i v technickém zázemí.
Měl jsem ubytování v Přerově, proto jsem musel pospíchat na vlak a nepočkal jsem na závěr, Bylo mi to líto, ale jinak to nešlo.
Bylo to hezké, atmosfěra super, diváci u trati úžasní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HonzaP HonzaP | Web | 9. května 2016 v 10:10 | Reagovat

Ubytování v Olomouci je jednoduché najít :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama