Dnešní den s úsměvem

Leden 2016

Příprava na 6 D - 1.

10. ledna 2016 v 19:37 | Štefan
Šestidenní v Balatonfuredu začíná už za necelé 4 měsíce. Na objemovou přípravu mi tedy zbývají asi 3. Chtělo by to absolvovat několik dlouhých běhů, tak 50 - 80 km. Vzhledem k nemoci v listopadu a doléčování v prosinci si ale na tak dlouhé běhy ještě netroufám. Tak jsem se rozhodl v lednu běhat téměř každý den kolem 20 km. Za měsíc by to pak mělo být přes 600 km. Zatím se mi to úplně nedaří. 1.ledna jsem běžel jenom 10 km, pak v sobotu 26 a v neděli 21. V pondělí jsem vyběhl v poledne. Začínalo drobně sněžit. Jak přibývalo sněhu na cestičkách v Ďablickém háji to začínalo klouzat. Dával jsem si pozor až do 15 km. Pak jsem se nějak "zasnil" a přistál na zemi. Sice jsem zareagoval, ale stejně jsem si narazil levé stehno o nějaký kámen pod sněhem. Kromě toho jsem si odřel pravé koleno a levý loket, ale proti tomu stehnu to byla prkotina. Posbiral jsem se ze země a doběhl 2 km domů. Bál jsem se, že to nerozběhám, bolelo to dost, ale na druhý den jsem v pohodě zaběhl 21 km. Stejně tak i ve středu a ve čtvrtek. Ve středu ráno jsem se cítil hodně unavený, dokonce jsem se napřed vrátil domů s tím, že nepoběžím. Pak jsem se nakonec přeci jen odhodlal. Naopak, ve čtvrtek jsem se cítil skvěle. V pátek oddechový den, jenom 6 km, kvůli protažení. V sobotu se podmínky o hodně zhoršili. Po pátkovom oteplení přišel mráz a na mnohých místech to bylo jak na kluzišti.

Byl jsem napřed ráno ve Stromovce na závodě "2 míle s úsměvem". Výsledný čas hrozný - 19 min., ale byla to klouzavka. Jedinou mojí snahou bylo neupadnout, a to se podařilo. Pak jsem ještě naběhal asi 22 km, spolu s rozklusáním za sobotu 26 km.
V neděli jsem se rozhodl jít běhat do Stromovky. V sobotu jsem si tam našel asi 1,2 km dlouhý posypaný úsek, úsek, kde to neklouzalo. Nevěděl jsem kudy tam doběhnot, na chodnících na Střížkově to hodně klouzalo.
Tak jsem zvolil cestu tramvají. Při "sestupu" na zastávku po schodech pokrytých ledem se mi podařilo upadnout, i když jsem se držel zábradlí. Bolestivě jsem si narazil záda. Abych měl za leden 200 km potřeboval jsem naběhat ještě 33 km. Už jsem věděl, že to nedám. Horko-težko jsem doklusal 23 km. Nejen, že mne bolely záda, aly cítil jsem se hodně unavený. Od 16. km to už bylo jenom trápení, tak jsem to zabalil.
Měl bych dnes mít za leden 200 km, mám 190. Pokud budou lepší podmínky, tak by to neměl být problém dohnat. Na tom kluzkém terénu je to pro mne těžké,dost se trrápím. Dnes jsem nějaký dobitý, snad to zítra bude lepší.