Dnešní den s úsměvem

12 hodin ve Stromovce.

29. května 2016 v 19:31 | Štefan

Mé letošní výsledky se hodně podobají loňským, i když jsou o malinko lepší. Na 6-ti denní o 1,7 km víc, na 12 h o 3 km víc.
To by bylo fajn, akorát, že to bylo srovnání se slabým výkonem - 73,7 km. Průběh se dost podobal loňskému, dokonce i počasí bylo podobné. Napřed dost horko, pak dusno, nakonec kolem 17:30 déšť. Naštěstí oproti loňskému mnohem mírnější. Rozdíl byl i v tom, že zatímco loni byla 12 hodinovka měsíc po 6-ti denní, letos jenom 18 dní.

I letos mne od začátku skoro 6 h bolelo břicho, ale bylo to mnohem slabší, takže mě to moc neomezovalo v běhu. Zato jsem měl jiný problém. Od začátku mne tlačil horný vnější okraj levé boty. Asi mi trochu padá příčná klemba, chodidlo je níž. Myslel jsem, že to povolí, nechtělo se mi přezouvat do méně odtlumených lehkých bot. V těch botech neběhám víc jak 20 km, protože mě pak obvykle začnou bolet záda. Před třetí hodinou závodu to už bolelo moc, už jsem chvíli jenom pajdal, tak jsem se šel přezout. Sice jsem ztratil tak 10 min. ale byla to velká úleva. Trochu jsem se rozběhnul. Bohužel jsem měl "napajdáno" za skoro 3 h něco přes 18 km. I potom jsem běžel hodně pomalu, nedokázal jsem zrychlit. Možná byla doba na regeneraci od Balatonfuredu příliš krátká, nevím. Maratón jsem měl podobně jako loni za víc než 5 a1/2 h. Nevím to přesně, něco kolem 5:40. Poslední kola před maratónem mi nějak špatně fungovala hlava, říkal jsem si, že doběhnu maratón, pak dám pauzu, nějak doklušu 50 a skončím. Neměl jsem však pro skončení žádný vážný důvod. Akorát mě dost bolely prsty levé nohy. To souvisí s tou klenbou. A cítil jsem se hodně unavený. Dal jsem ještě jedno kolo, a rozhodl se najíst. Kvůli mému problému s kvasinkou jsem nemohl jíst jídlo z občerstvovačky. Měl jsem dost vlastního, dal jsem si za pomalé chůze hnědou rýži. To už jsem se rozhodl, že budu pokračovat. Koupil jsem si ve Šlechtovce kafé, abych trochu zahnal únavu, a za chůze ho vypil. To mě celkem probralo. Ale únava se za pár koleček vrátila. Tak jsem začal dva krátke úseky chodit. U občerstvovačky, a pak asi půl kola za ní. Táto taktika se mi už víckrát osvědčila. Vždy když jsem chtěl přejít do chůze jsem si řekl, že vydržím po ten "chodecký" úsek. Ale bylo těžké na konci toho úseku sám sebe přesvědčit, abych začal klusat. Přitom to celkem šlo, jenom hlava se bránila. Ještě párkrát mě napadlo, že bych mohl skončit. Že ještě nejsem dost zregenerovaný, že ten výkon bude stejně slabý, že nezáleží na tom, jestli to bude 60 nebo 80... Ale pořád mi chyběl vážný důvod to ukončit, kromě bolesti prstů a nártu na levé noze. Trochu mě taky bolela levá strana zad. To ale po skoro osmi hodinách není nic neobvyklého, asi každého něco bolí. Taky jsem byl už dost unavený, ale to taky není nic neočekávané. Tak jsem se nakonec rozhodl, že ať to dopadne jakkoli, neodejdu z tratě a nesednu si. Asi 3 h před koncem jsem si uvědomil, že to nebude ani 80, ale neřešil jsem to, jen jsem pokračoval pořád stejně. V tom okamžiku hlava zafungovala správně. Když začalo asi 1,5 h před koncem pršet tak jsem si říkal, že zůstanu na okruhu, i když přijde liják. Naštěstí pršelo dost málo, skoro to bylo po tom dusnu příjemné osvěžení.

Do závěru to bylo pořád stejně. Asi 25 min před koncem jsem potkal Ludvíka Szaba. Říkal, že už si veme vlaječku pro doměření. Já byl rozhodnutý stejně. Ludvík mi pak ještě utekl, ale zase jsem ho dohnal v posledním kole. Měli jsme naběháno stejně. Domluvili jsme se, že to ukončíme spolu. Před poslední zatáčkou od startu nás za mohutného povzbuzování fanoušků dobíhala Míša Dimitriadu. Říkal jsem Ludvíkovi, že ji zkusíme utéct a zafinišovat. Míša už zjevně toho měla dost. Já závěrečný finiš miluju. Ludvíkovi se nechtělo, ale když jsem ze všech sil vyběhnul, tak se přidal. Skončili jsme úplně stejně. Výsledek byl 76,796 km. Slabé, ale nakonec jsem byl celkem spokojený. Asi jsem tam neměl chodit, doba na regeneraci byla zřejmě krátká, ale teď už na tom nezáleží.

Byl to moc hezký závod. Jako vždy atmosfěrou, setkáními s kamarády, povzbuzováním a perfektní organizací.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama