Dnešní den s úsměvem

Červen 2016

Budu mít po červnu 3000 km?

19. června 2016 v 19:54 | Štefan
Po květnu jsem měl naběháno 2792 km. Vypadalo to, že po půl roce budu mít celkem lehce přes 3000 km. Teď mi chybí ještě 85 km, snad to dám. Červen měl být oddychový. To i je, i když neplánovaně. Druhý červnový týden jsem byl na preventívní prohlídce, která ukázala několik dost závažných problémů. Velmi vysoké játerní testy (až s podezřením na žloutenku), chlopňovou arytmii, zhoršenou funkci štítné žlázy a hodně zhoršenou anémii. Hladinu hemoglobínu jsem měl vždy na hranici normy - kolem 134. Teď ale byla 122. Játerní testy se po týdnu zazračně zlepšily, teď jsou zcela v pořádku. Vysvětlení paní doktorky je, že asi jsem překonal žloutenku. Nevím, nejsem odborník, ale moc tomu neveřím. Spíš bych to připsal oslabené imunitě po dvou ultra. Na začátku května 6-ti denní v Balatonfuredu a 18 dní potom 12 h ve Stromovce. Ten výkon tam byl docela smutný, necelých 77 km. Teď "doufám", že to bylo způsobeno i tou hodně zhoršenou anémií. Další týden 2 míle ve Stromovce - další smutný výsledek 16:13. Normálně to běhávám pod 15:30, a přitom neběžím úplně naplno. To už bylo pár dní před těmi testy.
Podle toho, co jsem se dočetl, že u nás býva porucha funkce štítné žlázy způsobená zhoršenou imunitou, mi moje vysvětlení dáva smysl. Hlavně když před půl rokem byly všechny výsledky v normě.
Teď mne ještě čekají další vyšetření. Zatím jsem omezil běhání, tento týden jenom 51 km.
Na konci července jsem chtěl startovat na 48 h v Kladně. Pokud se výsledky nezlepší budu tam jenom jako divák, nebo pomocník. Pak v září je "Teribear hýbe Prahou". Po loňském výsledku (555,7 km) ode mne pořadatelé očekávají slušný výkon. Mám už koupený chip, ale pokud se můj zdravotní stav nezlepší tak tam půjdu jenom něco nachodit. Teď zatím musím být trpělivý. Ale to samozřejmě nemám rád. Trpělivost je od slova trpět.